Aktualności

Konwencja Programowa Partii Republikańskiej – zapraszamy!

Już niebawem odbędzie się Konwencja Programowa Partii Republikańskiej! Wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny i bliskie są republikańskie wartości, serdecznie zapraszamy – będziemy zaszczyceni mogąc Was gościć w tak ważnym dla nas dniu. W celu zgłoszenia się do udziału w Konwencji uprzejmie prosimy o wysłanie wiadomości e-mail do Sekretarza Zarządu Krajowego, p. Pawła …

Zjazd Założycielski za nami!

W czerwcu odbył się Zjazd Założycielski naszej partii, podczas którego wybraliśmy władze, a także przyjęliśmy Deklarację Ideową. Przewodniczącą Zarządu Krajowego została pani poseł Anna Maria Siarkowska.   Ponadto w skład Zarządu Krajowego weszli: – pani poseł Małgorzata Janowska jako Wiceprzewodnicząca, – pan Adam Drozd jako Wiceprzewodniczący, – pan Michał Połuboczek jako Skarbnik, – pan Paweł …

XII Kongres Republikański

Największe święto środowiska polskich republikanów. Jeśli interesujesz się polityką i leży Ci na sercu dobro wspólne, to musisz tu być! Trzy bloki prezentacji i dyskusji na najważniejsze bieżące tematy polityczne: model gospodarczy Polski, wojny kulturowe i bitwa o samorząd. Ministrowie i posłowie, naukowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni i dziennikarze – wszyscy w jednym miejscu. Wszyscy dla …

Sojusz PiS i Partii Republikańskiej będzie korzystny dla obu stron. Co da Partii Republikańskiej sojusz z Prawem i Sprawiedliwością? Myślę, że przede wszystkim korzyści są takie, że środowisko Zjednoczonej Prawicy poszerza się o nowe, merytoryczne i młode środowisko. Korzyścią będą efekty synergii. Z jednej strony nasze młode, energiczne i merytoryczne środowisko wchodzi do Zjednoczonej Prawicy, z drugiej zaś zyskujemy możność wpływania na decyzje, które już dzisiaj są podejmowane, które wpływają na to jak wygląda Polska.
Anna Maria Siarkowska
Poseł na Sejm RP

Partia Republikańska

Nadszedł czas zjednoczenia środowiska republikańskiego. Nasz ruch od wielu lat buduje różne formy działalności, jednak swą aktywność polityczną opierał dotychczas na innych partiach. Dziś zakładamy własną formację.

Dziś nadarza się okazja, by w sposób skokowy zwiększyć możliwość wpływu na polską rzeczywistość. Współpraca ze Zjednoczoną Prawicą pozwoli realizować i promować republikańskie postulaty a odrębność Partii Republikańskiej najlepiej ochroni nasze wartości. Lepiej zrealizować część postulatów, niż tylko wciąż formułować nowe.

Nowa formacja będzie posługiwać się znanym nam wszystkim symbolem – republikańską „eRką”. Założenia ideowe oprą się na akceptowanych przez nasze środowisko trzech zasadach republikańskich: dobro wspólne, podmiotowość państwa polskiego, ochrona życia.

Ludzie

Dobro wspólne

Podmiotowość państwa

Ochrona życia

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating access token: Session has expired on Friday, 09-Nov-18 10:38:05 PST. The current time is Saturday, 15-Dec-18 10:28:59 PST.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 463
Please refer to our Error Message Reference.