Co i dlaczego robimy? Jak możesz się włączyć?

Drodzy Republikanie!

Nasze środowisko buduje zjednoczoną reprezentację polityczną – Partię Republikańską. Rozpoczynamy pracę organizacyjną oraz intensyfikujemy programową i polityczną. Wszystko po to, by zwiększyć nasz wpływ na rzeczywistość i razem z innymi ulepszać Polskę.

Z jednej strony jest nam łatwiej – mamy posłów, a za nami stoi silna i aktywna Fundacja Republikańska. Nasza partia jest też członkiem Zjednoczonej Prawicy. Czynnik ten ułatwi nam rozwój. Niektórzy republikanie są już częścią Dobrej Zmiany, na swoich polach pracując i z reguły odnosząc sukcesy od niemal dwóch lat. A zręby programowe naszego ruchu są już od dawna  gotowe. Mamy markę, logo i odrębną od innych bytów tożsamość.

Ale z podobnych powodów jest nam też trudniej. Nasi ludzie są już zaangażowani w pracę dla Polski, często wymagającą i odpowiedzialną. Wchodząc do Zjednoczonej Prawicy, musimy w wytężony sposób dbać o utrzymanie tożsamości. Nie jest też tajemnicą, że nie mamy samych przyjaciół i że istnieją odmienne od naszego pomysły na dalsze działanie naszego środowiska.

Pierwszym zadaniem jest dokończenie procesu rejestracji partii. Równolegle budujemy struktury, które nie muszą być liczne, ale swym zasięgiem powinny jak najszybciej objąć cały kraj. Jednocześnie prowadzimy prace programowe. A ponieważ jesteśmy członkiem obozu rządzącego, planujemy też realizację postulatów.

Przed nami XI Kongres Republikański 28 października w warszawskim teatrze Palladium. Będzie to spotkanie o charakterze politycznym i programowym. Zapraszamy na niego nie tylko potencjalnych członków partii, ale także sympatyków.

Natomiast kongres założycielski, który wybierze stałe władze Partii Republikańskiej, odbędzie się niezwłocznie po przeprowadzeniu procesu rejestracji.

Namawiamy wszystkich republikanów, by włączyli się w działanie. To, co dotąd spowalniało czy osłabiało nasze środowisko, nie będzie już przeszkodą – mamy markę, partię, reprezentację, think-tank i miejsce w obozie rządzącym. Mamy licznych i kompetentnych ludzi. Ale teraz trzeba nas więcej. Aktywnych republikanów, których pomysły i energia pozostawały dotąd niewystarczająco wykorzystane!

Przyjdź, zadzwoń, napisz na FB lub wypełnij ankietę na stronie. Przyjdź na Kongres Republikański. Zbieraj podpisy. Organizuj koło republikańskie w swojej miejscowości. Rozmawiaj z ludźmi. Zgłaszaj i realizuj projekty. Weź odpowiedzialność!

Partie zwykle powstają w inny sposób – od zera, przez łączenie lub podział. My musimy ją zbudować z zasobów, które w tej chwili znajdują się w ruchu, i to szybkim. To będzie fascynująca i bardzo pożyteczna podróż!

Do zobaczenia wkrótce!

Tymczasowy Zarząd Partii Republikańskiej